image_pdfimage_print

09 września 2018 r. Grajewo było gospodarzem VI Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczej Straży Pożarnej województwa podlaskiego. Patronat honorowy zawodów objął wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn męskich i 10 żeńskich. Powiat moniecki reprezentowała drużyna męska z Kruszyna, Gmina Krypno, która zajęła odległe 12 miejsce.
Zawody rozegrane były na stadionie Miejskim według regulaminu Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z 2011 roku i składały się z 2 konkurencji: sztafety pożarniczej 7×50 metrów z przeszkodami i ćwiczenia bojowego.
Komendantem Zawodów był st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska, która składała się z funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych województwa podlaskiego.

Opracował: mł. bryg. Sławomir Szafrański – KP PSP Mońki
Zdjęcia: sekc. Radosław Bagan – KP PSP Mońki