image_pdfimage_print

22 maj 2018r. z Białegostoku wyruszyła  rowerowa sztafeta dookoła Polski „Mundur na rowerze”, która przebiegała przez powiat moniecki, a kończy się  metą 30 czerwca 2018r. na Atlas Arena w Łodzi po przejechaniu 6100 km i odwiedzeniu 133 miejscowości. Sztafeta utworzona ze służb mundurowych, ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację kolegów i koleżanek poszkodowanych podczas wykonywania zadań służbowych. W tym roku zebrane środki zostaną podzielone na dwóch poszkodowanych funkcjonariuszy.

sierż. Marcin Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą palców I, III i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i więzadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenie słuchu wymagające rekonstrukcji błony bębenkowej.

asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi, doznał obrażeń ciała w postaci ran obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy tego czy Arek będzie w przyszłości widział.

Przedsięwzięcie tego typu pokazuje, że służby mundurowe niosą pomoc nie tylko podczas pełnienia służby, ale i poza nią. Kolejnym celem jest integracja służb mundurowych poprzez sport, w tym przypadku jazdę na rowerze.

Opracował: mł.bryg. Sławomir Szafrański – KP PSP Mońki

Zdjęcia: mł.bryg. Paweł Woźniewski – KP PSP Mońki