image_pdfimage_print

15 września 2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyło się przekazanie quada TGB BLADE 600 LTX dla Komendy Powiatowej PSP Mońkach. Pan Kamil Wiśniewski – polski kierowca rajdowy i jednocześnie pomysłodawca akcji, dokonał symbolicznego wręczenia kluczy do pojazdu, komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach bryg. Krzysztofowi Stachurskiemu.

Akcja „Fundacji Orlen Dar Serca” została zainicjowana w czasie, gdy strażacy walczyli z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pan Kamil osobiście zaangażował się w pozyskanie sprzętu dla Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Mońkach.

„Fundacja Orlen” po załatwieniu wszystkich formalności przekazała środki w formie darowizny komendzie w Mońkach, na pozyskanie quada TGB z napędem 4×4 o pojemności 600 dmi mocy 39 KM, który usprawni działania strażaków w walce z pożarami w trudnym terenie, gdzie dojazd samochodami ratowniczo-gaśniczymi jest niemożliwy. Pomysłodawca akcji a zarazem kierowca rajdowy, przeprowadził dla strażaków instruktarz z prowadzenia quada w trudnym terenie, prezentując swój pojazd wykorzystywany w Rajdzie Dakar.

W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej PSP w Mońkach
składamy serdeczne podziękowania Panu Kamilowi Wiśniewskiemu za okazaną pomoc,
a „Fundacji Orlen” za środki, które w całości pokryły zakup pojazdu.

Opracował: mł. kpt. Jacek Osicki – KP PSP Mońki

Zdjęcia: st. sekc. Radosław Bagan – KP PSP Mońki